به‌تازگی استودیوی بازی‌سازی پلی‌گراند گیمز در جدیدترین قسمت از برنامه Forza Horizon 5: Let’s ¡Go به نمایش تنوع بیوم در بازی Forza Horizon 5 پرداخته است. براساس اطلاعات موجود و ویدیوی منتشر شده توسط تیم سازنده که می‌توانید ازطریق لینک یوتیوب آن را مشاهده کنید، در این بازی جهان‌باز و شبیه‌ساز ریسینگ از یازده بیوم از جنگل گرفته تا ساحل و شهر استفاده شده است. در ادامه شما را به تماشای ویدیوی دیگر جهت مرور تمام بیو‌م‌ها و محیط‌های موجود در بازی را دعوت می‌کنم. 

هرکدام از مناطق موجود در بازی علاوه‌بر اینکه آب‌وهوای منحصربه‌فردی دارند، بلکه چشم‌انداز و حس‌وحال متفاوتی نیز به گیمرها القا خواهند کرد. به‌عنوان مثال حتی صدای چرخ‌های اتوموبیل حین رانندگی در یک جاده و مسیر احاطه شده با دره‌های سنگی درمقایسه با رانندگی در یک نواحی ساحلی مملو از درختان نخل و زمین‌های شنی کاملا متفاوت خواهد بود. 

مسیر کوهستانی و برفی بازی Forza Horizon 5

در همین زمینه دن آرکتا، کارگردان هنری بازی، توضیحات جالبی درخصوص نحوه بازتولید این مناطق در Forza Horizon 5 ارایه داده است. «تیم ما منابع خود را از مکان‌های واقعی جمع‌آوری کرده و تصاویر کانسپتی را که منعکس‌کننده زیبایی و بکر بودن یک بیوم خاص بوده ساخته است. در این راستا از تکنیک‌ فتوگرامتری (تصویرسنجی) به‌منظور بازتولید محیط با بیشترین دقت نیز استفاده کرده‌ایم. ما درنهایت ازطریق چشم‌اندازها و صداهایی که در هر موقعیت بازی با آن‌ها مواجه خواهید شد، زیبایی‌های جهان را وارد بازی کرده‌ایم. هدف ما از این اقدامات این بوده که در Forza Horizon 5 گیمر احساس زندگی در یک محیط خاص را داشته باشد.»

جاده خشک و کویری بازی Forza Horizon 5

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شده قرار است بازی ریسینگ Forza Horizon 5 در تاریخ ۱۸ آبان (۹ نوامبر) برای پلتفرم پی سی، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و  ایکس باکس سری اس روانه بازار شود. جالب است بدانید که این بازی از همان روز عرضه دردسترس مشترکین سرویس ایکس باکس گیم‌ پس نیز قرار خواهد گرفت.

منبع:زومجی

https://bazime.ir/