هرچه می‌خواهید در مورد سایبرپانک بگویید اما به نظر می‌رسد مردم واقعاً تمایل به این بازی دارند. این بازی بعد از حدود 6 ماه ممنوعیت از PlayStation Store بالاخره به آن بازگشت. فروش سایبرپانک 2077 در این مدت بیشتر از هر بازی دیگری از این فروشگاه بوده است. به این معنا که سایبرپانک بیشتر از بازی‌های مثل GTA 5، ،فیفا 21 و ماینکرفت فروش داشته است.

نکته جالب این است که در جداول فروش پلی استیشن 5 اصلاً حضور ندارد. به احتمال زیاد به این دلیل است که حتی اگر روی کنسول پلی استیشن 5 دانلود شود به عنوان یک بازی پلی استیشن 4 شناخته می‌شود. چونکه سایبرپانک هنوز به روزرسانی نسل آینده را ندارد. به نظر می‌رسد که دسته بسیار بزرگی از بازیکنان پلی استیشن 4 می‌خواهند به این بازی یک شانس دوباره بدهند. شاید که این بازی بهبود یافته است.

اما آیا واقعاً بازی بهبود داشته است؟

به طور کامل نه. نسخه PS4 Pro این بازی در حال حاضر روان اجرا می‌شود. اما نسخه پلی استیشن عادی آن با مشکلات زیادی در بازی روبرو می‌شود. قطعاً سایبرپانک درحال حاضر وضعیت بهتری نسبت به قبل دارد. مخصوصاً اینکه بسیاری از باگ‌هایی که باعث عدم تکمیل مراحل می‌شدند از بین رفته‌اند. اما این بازی با کلمه کامل فاصله زیادی دارد.

فروش سایبرپانک 2077

چیزی که جالب است این است که فروش سایبرپانک 2077 بدون تقریباً هیچ کمکی از سونی افزایش داشته است. سونی بازگشت سایبرپانک را به طور رسمی در جایی اعلام نکرد. همینطور اینکه این بازی در صفحه اول فروشگاه هم حضور ندارد.

فروش سایبرپانک 2077 در سال 2020 بسیار زیاد بود. این بازی حدود 13.7 میلیون نسخه در ماه دسامبر تنها در چند هفته فروش داشت. اما بعد از آن فروش سایبرپانک سقوط کرد. دلایل ان هم حذف سایبرپانک از فروشگاه پلی استیشن و به طور کلی نظرات منفی در مورد عرضه بازی بود. اما در حال حاضر ما افزایش در فروش این بازی را شاهد هستیم. البته سی‌دی پراجکت رد گفت هنوز چیزی اعلام نمی‌کند مگر آنکه نقطه عطفی را مشاهده کند.

به هرحال اینکه سایبرپانک توانسته جدول فروش پلی استیشن 4 را اینگونه تصاحب کند بسیار قابل تحسین است. حتی این اتفاق 6 ماه بعد از عرضه این بازی و تقریباً بدون کمک سونی افتاده است. به احتمال زیاد ما به زودی شاهد اخباری در مورد بسته‌های الحاقی و به روزرسانی‌های نسل آینده آن خواهیم بود.

منبع:گیم نیوز