طبق مصاحبه‌ای که به تازگی آقای جیم رایان (Jim Ryan)، رئیس پلی‌استیشن با و‌ب‌سایت خبری واشنگتن پست (Washington Post) داشته‌اند، ایشان اعلام کردند که کمپانی سونی تا چهار سال پس از انتشار جهانی کنسول پلی‌استیشن ۵ به صورت کامل از کنسول‌های نسل هشتمی خود پشتیبانی خواهد کرد که این موضوع خبر بسیار خوبی برای بازی‌بازانی است که به هر دلیلی قصد ندارند تا در زمان انتشار پلی‌استیشن ۵ به کنسول نسل نهمی شرکت سونی نقل مکان کنند.

پیش از این نیز شرکت سونی در زمان انتشار کنسول پلی‌استیشن ۴ اعلام کرده بود که به مدت دو سال از کنسول پلی‌استیشن ۳ پشتیبانی خواهد کرد که صحبت‌های اخیر آقای جیم رایان نشان دهنده‌ی این موضوع است که غول ژاپنی قصد دارد سال‌های بیشتری را به پشتیبانی از کنسول پلی‌استیشن ۴ بپردازید.

در راستای همین موضوع شرکت سونی شب گذشته طی یک خبر غافلگیر کننده اعلام کرد که سه بازی انحصاری Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ،Horizon Forbidden West و sackboy a big adventure برای کنسول پلی‌استیشن ۴ نیز منتشر خواهند شد.

از بازی‌های به نمایش درآمده در رویداد Playstation 5 Showcase شب گذشته‌ی شرکت سونی می‌توان به معرفی عناوین محبوبی چون نسخه‌ی جدید مجموعه‌ی God of War،  بازی Final Fantasy XVI و همین‌طور بازی Hogwarts Legacy که بر اساس مجموعه کتاب‌های هری‌پاتر ساخته شده است، اشاره کرد. همچنین در این رویداد شاهد نمایشی از گیم‌پلی عناوینی چون Call of Duty: Black Ops Cold War، Deathloop و همین‌طور دوتا از بزرگ‌ترین عناوین زمان انتشار کنسول پلی‌استیشن ۵ یعنی Demon’s Souls Remake و Marvel’s Spider-Man: Miles Morales بودیم. از دیگر عناوین به نمایش درآمده در این رویداد نیز می‌توان به آثاری چون Resident Evil Village، Oddworld: Soulstorm و Five Nights At Freddy’s Security Breach اشاره کرد.

کنسول پلی‌استیشن ۵ در تاریخ ۱۲ نوامبر ۲۰۲۰ (۲۲ آبان ۱۳۹۹) در آمریکا و در تاریخ ۱۹ نوامبر ۲۰۲۰ (۲۹ آبان ۱۳۹۹) در کشورهای اروپایی عرضه خواهد شد. نسخه‌ی معمولی پلی‌استیشن ۵ با مبلغ ۵۰۰ دلار و نسخه‌ی دیجیتالی پلی‌استیشن ۵ با مبلغ ۴۰۰ دلار شب گذشته توسط کمپانی سونی قیمت‌گذاری شد.