برای بهره‌گیری از پرواز واقع‌گرایانه در Microsoft Flight Simulator، استریمرهای توییچ (Twitch) پروازی واقعی از شهر لس آنجلس آمریکا به دبی را شبیه‌سازی کردند. در حالی که بسیاری از بازی‌بازان سعی کردند که از شهر خود یا مکان‌های دیدنی مانند کاخ باکینگهام دیدن نمایند، اخیرا چند استریمر توییچ تصمیم گرفتند که با انجام یک پرواز بین‌المللی در زمان واقعی، حس شبیه‌سازی را دو چندان کنند. 

در یک اطلاعیه، دو استریم توییچ به نام‌های Bruce Greene و ۲SoonBoon اعلام کردند که قصد دارند پروازی ۱۶ ساعته در Microsoft Flight Simulator استریم (Stream) کنند. Greene و Boon اعلام کردند که می‌خواهند پرواز شبیه‌سازی شده‌ای را از لس آنجلس به دوبی داخل یک کابین ساختگی انجام دهند. طبق گفته‌های Greene، این پرواز جزو یکی از طولانی‌ترین سفرهای موجود در جهان است که حتی امکان دارد تا ۱۷ ساعت در شرایط نامساعد به‌طول ‌انجامد.
در اولین دقایق استریم، Green و Boon با لباس خلبانی وارد کابین خلبان شدند. سپس آن ‌دو تهیه‌کننده‌شان، Jeremy Hacher، را به عنوان مراقبت پرواز (Air Traffic Controller) به بینندگان معرفی کردند. پس از استقرار در جایگاه خود، Boon برنامه پرواز را به بینندگان توضیح داد و تایید کرد که آن‌ها با هواپیمای بوینگ ۷۴۷ پرواز می‌کنند.

در حالی که آن‌ها همچنان استریم خود را تنظیم می‌کردند، Greene توضیح داد که ایده‌ی این استریم از لطیفه‌ای از بازی Desert Bus آمده است. سرانجام Greene این ایده را به توییچ داد تا بتواند هزینه‌های مربوط به ساخت ماکت کابین خلبان و توسعه استریم را تامین کند. پس از برخاستن از فرودگاه LAX در لس‌آنجلس، Greene و Boon تصمیم گرفتند که هواپیمای بوینگ را به امارات متحده عربی هنگام نوشیدن ، چرت زدن و سرگرم کردن چندین مهمان هدایت کنند.

البته پرواز آنها بی‌نقص نبود. پس از هفت ساعت از استریم، Boon و مهمانشان، Alanah Pearce، برای اولین‌بار به علت کمبود غیرمنتظره‌ی سوخت سقوط کردند. با این حال ، این سه نفر موفق شدند علی رغم داشتن یک مشکل در بارگذاری صفحه، Microsoft Flight Simulator را مجدداً راه‌اندازی کنند و به مسیر پرواز برنامه‌ریزی شده خود ادامه دهند. چند ساعت بعد، مهمان دیگری باعث سقوط هواپیما شد و سرانجام، هنگامی که خدمه به دوبی رسیدند، آن‌ها به خوبی فرود آمدند؛ درست قبل از اینکه فورا به یک آشیانه برخورد کنند.

هرج و مرج خنده‌دار این استریم توییچ حتی توجه مایکروسافت را به خود جلب کرد، که از حساب رسمی توییتر اکس‌باکس استفاده کند تا به شوخی خشک درباره محل کابین خلبان استریمرها بپردازد. با این حال، به نظر می‌رسید طرفداران، عاشق بسیاری از بدبختی‌های Greene و Boon شده بودند و استریم ۱۸ اوت با موفقیت جذابیت گیمپلی Microsoft Flight Simulator را از روز انتشار آن نشان داد.

این شبیه‌ساز هم‌اکنون برای رایانه‌های شخصی موجود و نسخه اکس‌باکس وان آن در دست توسعه است.