با توجه به این اطلاعات منتشر شده می‌توان شاهد حضور خودروهای رالی جدیدی در این سری بود. همچنین برخی از کلاس‌های مختلف نیز طبق درخواست‌های مکرر طرفداران به این بازی اضافه خواهند شد تا استودیوی کدمسترز با مجموعه‌ای کامل و بی‌نظیر از خودروهای این رشته‌ی ورزشی به استقبال بازی‌بازان و طرفداران سری DIRT برود.

آقای استوارت بوید (Stuart Boyd) یکی از تهیه‌کنندگان عنوان DIRT 5، در یک مصاحبه‌ی خبری در مورد کلاس‌های مختلف اتومبیل‌های درون بازی اظهار داشت:


ما اهمیت بسیار زیادی برای تنوع مسابقات و اتومبیل‌های بازی DIRT 5 قائل هستیم و این امر یکی از برنامه‌های اصلی ما جهت توسعه‌ی این عنوان به شمار می‌آید. ما باید از این طریق اطمینان حاصل می‌کردیم که فهرست کامل و متنوعی از اتومبیل‌های منحصر به فرد را در اختیار بازی‌بازان قرار می‌دهیم تا آن‌ها بتوانند از تجربه‌ی مسابقات و رویداد‌های متنوع و چالش برانگیز بازی نهایت لذت را ببرند. ما سعی داشته‌ایم تعداد زیادی خودرو رالی، مکان‌های منحصر به فرد و چشم‌نواز، آب و هوای کاملا دینامیک و پویا که به صورت واقعی رانندگی و کنترل گیم‌پلی بازی را تحت تاثیر قرار می‌دهد را در بازی DIRT 5 برای بازی‌بازان فراهم آوریم. بدون شک می‌توانم اعلام کنم که تعداد تجربه‌های رانندگی خاص و منحصر به فردی را که در بازی DIRT 5 خواهید داشت از مقیاس عددی خارج هستند. نمی‌توانیم صبر کنیم تا شما آن‌ها را تجربه نمایید.


در کنار این کنفرانس خبری کوتاه نیز استودیوی کدمسترز به شرح مختصر هرکدام از کلاس‌های اتومبیل‌های بازی DIRT 5 پرداخت:

Cross Raid: این کلاس برای زمین‌های سفت و سخت آماده شده است و شامل خودروهای زیادی به مانند Volkswagen Race Touareg 3 و Laffite G-Tec X-Road خواهد بود که برای اولین بار به این سری اضافه شده‌اند.

Rock Bouncer: اتومبیل‌هایی با تایر‌های غول‌پیکر، سیستم تعلیق دیوانه‌وار و اتاقی بسیار بزرگ به شمار می‌آیند. این خودروها از تمام نیرو و قدرت خود استفاده خواهند کرد تا با استفاده از آن‌ها بتوانید از بزگترین و سخت‌ترین موانع ممکن در رویداد‌های مختلف بازی عبور نمایید.

Rally Cross: این دسته از اتومبیل‌ها به تایتان‌های ریل‌کراس شهرت دارند و شامل خودروهایی به مانند Peugeot 208 WRX و Citroen C3 R5 هستند. اتومبیل‌های این رده می‌توانند شتاب قابل توجهی بگیرند و با سرعت ۰ تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت مسیر را بپیمایند.

Formula Off Road: این کلاس از اتومبیل‌ها برای شرکت در رویدادهای Stampede بسیار ایده‌آل و منحصر به فرد تلقی می‌شوند. یکی از نمونه‌های این کلاس را می‌توان WS Auto Racing Mudclaw دانست که دارای تایرهای برجسته و قدرت باورنکردنی است.

Classic Rally: از طریق تجربه‌ی رانندگی با خودروهایی به مانند Fiat 131 Abarth Rally و Porsche 924 GTS Rallye می‌توانید خاطرات دوران قدیم این سبک از مسابقات اتومبیل‌سواری را مجددا برای خود زنده کرده و در پیست‌های صاف و هموار هر رقیبی را که پیش رو دارید، پست سر گذارید.

۸۰s Rally: در این دسته شما ترکیبی از ماشین‌های محبوبی همچون Ford RS200 را در کنار خودروهای تازه وارد منحصر به فردی به مانند Porsche 959 Prodrive Rally Raid را مشاهده خواهید کرد که نشان‌دهنده‌ی فرارسیدن دوران طلایی مسابقات رالی و آفرود هستند.

۹۰s Rally: با این گروه از اتومبیل‌ها می‌توانید زمان واقعی ورود به مسابقات آفرود را حس کرده و با به دست گرفتن کنترل Subaru Impreza S4 و Mitsubishi Lancer Evo VI رقابت‌های نفسگیر خود را دوباره آغاز کنید.

Rally GT: اتومبیل‌های این دسته را می‌توان جواهراتی دست‌ساز برای جاده‌های خاکی قلمداد کرد که شامل Aston Martin V8 Vantage GT-4 و Porsche 911 R-GT به همراه موارد دیگری خواهند بود.

Sprint: این اتومبیل‌های قدرتمند بیش از ۹۰۰ اسب بخار قدرت دارند، از باله‌های بزرگی برخوردار هستند و تایرهای اسپرت منحصر به فردی را استفاده خواهند کرد. این کلاس از اتومبیل‌های بازی به خوبی می‌توانند در جاده‌های خاکی ناهموار و پر پیچ و خم عملکرد درخشانی از خود نشان دهند.

Pre Runners: بهترین SUVهای جاده‌ای و اتومبیل‌های همه منظوره با امکانات ویژه و قابلیت استفاده در مسابقات مختلف. این کلاس از اتومبیل‌ها که شامل Aston Martin DBX و خودروهای دیگری نیز هستند را می‌توان برای هر مسابقه و رویدادی استفاده کرد و از قابلیت‌های بالانس آن‌ها نهایت بهره را برد.

Super Lites: در این کلاس شما به راحتی قادر خواهید بود تا از سرعت اتومبیل Ariel Nomad Tactical و تند و تیز بودن Exomotive Exocet Off-Road و خودروهای دیگری که از قهرمانان بی‌نظیر این کلاس هستند، نهایت لذت را ببرید و با آن‌ها پیروز چالش‌های مختلف خاکی شوید.

Unlimited: در این کلاس منحصر به فرد شما قادر خواهید بود کنترل کامیون‌های مخصوص مسابقات رالی را در اختیار گیرید. برخی از این کامیون‌ها شامل Jimco Unlimited Truck و Brenthel Industries Unlimited Truck خواهند بود و با استفاده از آن‌ها می‌توانید یکی از نفسگیرترین رقابت‌های آفرود جهانی را تجربه نمایید.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط استودیوی کدمسترز، عنوان DIRT 5 قرار است در تاریخ ۱۸ مهر ماه ۱۳۹۹ (۹ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی) برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، پلتفرم رایانه‌های شخصی و سرویس گوگل استدیا در دسترس بازی‌بازان قرار گیرد. همچنین نسخه‌های نسل نهمی مربوط به دو کنسول پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس نیز تایید شده‌اند اما هنوز تاریخ انتشار مشخصی دریافت نکرده‌اند.