به نظر می‌رسد رویداد ژوئیه Xbox 20/20 یکی از جذاب‌ترین مراسم‌هایی باشد که تا کنون شرکت مایکروسافت برای کنسول‌های خود آماده کرده است. طبق اطلاعاتی که مدتی است توسط شرکت مایکروسافت اعلام شده است، این رویداد به نمایش بازی‌ استودیوهای فرست-پارتی اکس‌باکس اختصاص دارد که مطمئناً عنوان Halo Infinite یکی از پرچم‌داران آن خواهد بود. همچنین طبق شایعات فراوانی که به گوش می‌رسد، این احتمال وجود دارد که شرکت مایکروسافت در رویداد Xbox 20/20 از کنسول ضعیف‌تر نسل نهمی خود با اسم رمز لاکهارت به صورت رسمی رونمایی کند. حال به تازگی یکی از مدیران اجرایی مایکروسافت در رابطه با این رویداد صحبت‌هایی را ارائه کرده است که با توجه به آن به نظر می‌رسد طرفداران باید منتظر یک رویداد بزرگ از سوی شرکت مایکروسافت باشند.

آقای آرون گرینبرگ، مدیر اصلی برگزار کننده‌ی دومین رویداد Xbox 20/20 در حساب توییتر (Twitter) خود اعلام کردند که در هفته‌ی جاری شرکت مایکروسافت به همراه آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer) بازدید کلی از این رویداد و محتوایی که قرار است در آن به نمایش گذاشته شوند، داشته‌ است. ایشان همچنین تأکید کردند که تیم اکس‌باکس به سختی در حال تلاش برای تدارک یک مراسم بسیار خوب برای طرفداران است. با این حال آقای گرینبرگ گفته‌اند که در حال حاضر آمادگی به اشتراک گذاری اطلاعات در رابطه با زمان دقیق برگزاری و محتوایی که قرار است در این رویداد به نمایش در بیایند را با طرفداران ندارند. در ادامه شما می‌توانید بخش‌هایی از صحبت‌های آقای گرینبرگ را مشاهده کنید:


تیم ما به سختی در حال آماده‌سازی محتوا برای این رویداد است. امروز یک بازنگری کلی به همراه رئیس بزرگ (آقای فیل اسپنسر) برروی محتوای کلی این رویداد داشتیم. هنگامی که همه‌چیز قطعی شد ما اطلاعات بیشتری را با شما در میان خواهیم گذاشت. لطفاً تا آن زمان شکیبا باشید.


اولین قسمت از رویداد Xbox 20/20 در ماه مه برگزار شد که به معرفی بازی‌های ترد-پارتی اختصاص داشت، از جمله اولین تریلر درون بازی عنوان Assassin’s Creed Valhalla که در این رویداد به نمایش گذاشته شد. اگرچه این رویداد نتوانست آن طور که باید، انتظار طرفداران را برآورده کند و آقای آرون گرینبرگ نیز مدتی پس از برگزاری این رویداد اعلام کردند که مایکروسافت انتظار نا به جایی را در رابطه با این رویداد در طرفداران ایجاد کرده بوده است. اما مطمئناً طرفداران انتظارات بسیار زیادی از دومین رویداد Xbox 20/20 خواهند داشت و به نظر می‌رسد شرکت مایکروسافت نیز این‌بار خود را برای برگزاری یک رویداد سطح بالا آماده کرده است تا بتواند با Halo Infinite و دیگر انحصاری‌های تأیید نشده‌ی خود به خوبی انتظارات طرفداران را برآورده کند.

بازی Halo Infinite اولین عنوان اصلی از مجموعه‌ی Halo است که بعد از گذشت پنج سال از عرضه‌ی عنوان Halo 5: Guardians برروی کنسول اکس‌باکس وان، قرار است در تعطیلات سال ۲۰۲۰ همراه با کنسول اکس‌باکس سری اکس روانه‌ی بازار شود. این عنوان با یک موتور بازی‌ سازی بسیار قدرتمند، انحصاری و کاملاً جدید به اسم Slipspace توسعه پیدا می‌کند و شرکت مایکروسافت نیز به طرفداران این وعده را داده است که Halo Infinite تجربه‌ی بسیار سطح بالایی را به طرفداران ارائه خواهد داد.

مایکروسافت در حال حاضر ۱۵ استودیو‌ی بازی‌سازی در اختیار دارد که طبق گفته‌های اخیر این شرکت، تمام استودیوهای فرست-پارتی اکس‌باکس، در حال توسعه‌ی عناوین جدید خود برای کنسول اکس‌باکس سری اکس هستند. در بین این استودیوها می‌دانیم که استودیو‌ی ۳۴۳ اینداستریز (۳۴۳ Industries) برروی Halo Infinite، استودیو‌ی نینجا تئوری (Ninja Theory) برروی Senua’s Saga: Hellblade 2  و همچنین ریر (Rare) نیز برروی پروژه‌ای با نام Everwild کار می‌کند. همچنین شایعاتی به گوش می‌رسد که در این رویداد شاهد معرفی Fable 4 و نسخه‌ی جدید Forza خواهیم بود.

باید منتظر بمانیم و ببینیم که شرکت مایکروسافت چه برنامه‌هایی را برای طرفداران در نظر گرفته است. نظر شما در رابطه با این رویداد چیست؟ فکر می‌کنید شرکت مایکروسافت خواهد توانست تا به خوبی طرفداران اکس‌باکس را با برگزاری این رویداد راضی کند؟ نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.