عنوان Burnout Paradise Remastered مسیر‌های متنوع و پرجزئیاتی را برای مسابقات خیابانی شما به همراه دوستانتان فراهم می‌کند. این نسخه‌ی بازسازی شده شامل تمامی بسته‌های الحاقی و گسترش‌دهنده‌ی نسخه‌ی اصلی به شمار می‌آید. علاوه بر محتوای اضافه، سیستم تخریب‌پذیری بازی پر جزئیات و کامل‌تر شده و کیفیت ۴K و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه نیز ارزش تجربه‌ی بالایی به این بازی بخشیده است.

برخی از بخش‌های موجود در این نسخه‌ی بازسازی شده به شرح زیر هستند:

Big Surf Island: یک منطقه‌ی کاملاً جدید و منحصر به فرد را به رانندگان Paradise City معرفی می‌کند که دارای مسیر‌های مخفی بسیار و هیجان‌انگیز، رویدادها و چالش‌های آنلاین گوناگون و ۹ اتوموبیل جدید و منحصر به فرد خواهد بود.

Cops and Robbers: حالت جدید آنلاین را به بازی اضافه می‌کند که در آن عملیات دزد و پلیسی منحصر به فرد و هیجان‌انگیزی را شاهد خواهیم بود. همچنین برای ۳۳ عدد از اتوموبیل‌های درون بازی نسخه‌ی ماشین پلیس با طراحی کاملا مجزا ارائه می‌دهد.

Burnout Bikes: بیش از ۷ الی ۱۰ ساعت گیم‌پلی به بخش تک‌نفره‌ی موتورسواری و تعداد نامحدودی ماموریت و ساعت‌های اصافه‌ی بازی به بخش آنلاین آن به همراه ۴ موتور جدید اضافه می‌نماید.

در عنوان Burnout Paradise Remastered شما با آرامش در رانندگی و سکوت میانه‌ای نخواهید داشت. در واقع باید با هیجان و مهارت تمام خیابان‌های شهر را از لاستیک و فلز سوخته پر کنید و رقیبان خود را به در و دیوار بکوبید. مسیر‌های مخفی برای سبقت گرفتن یا مخفی شدن از دید حریفان و تخته‌های پرش بازی به هیجان بیشتر مسابقات کمک شایانی می‌کنند و امکان پریدن برروی دشمنان را مهیا می‌سازند. شما می‌توانید به مسابقه با دوستانتان بپردازید و آن‌ها را در رقابت‌های گوناگون این بازی له کنید و یا به تیم بزرگ آن‌ها پیوسته و وارد یک نبرد و جنگ تمام عیار اتومبیلی شوید.