طبق یک شایعه‌ی جدید، Halo جدید ممکن است الهام‌هایی از عنوان موفق و بزرگ سونی، God of War داشته باشد. برای اولین بار به این موضوع در آخرین قسمت از پادکست Real Deal Xbox، توسط مخاطبان مایکروسافت و بعضی نماینده فروش داخلی آن فاش شد. در زیر می‌توانید متن نقل قول مربوطه را بخوانید.

Halo Infinite با عنوان God of War چیز مشترکی دارد، که ما بعد از فاش شدن به آن اشاره خواهیم کرد که موضوع بسیار جالبی هم است. گویا Halo Infinite یک الهام‌گیری بزرگ درون خودش دارد. تمام مواردی که شما مشاهده کرده اید در برنامه‌های ساخت گرافیکی برنامه‌ریزی شده است. با توجه به این‌که زودتر از موعود انتشار آن را تجربه خواهیم کرد، منتظر نیستیم تا اطلاعات بیشتری را در مورد بازی از منابع دیگری مشاهده کنیم.

با این‌که این نقل قول مطلب به موضع مستقیمی اشاره نکرد ولی به نظر شما چه چیزی ممکن است درون Halo Infinite با God of War مشترک باشد؟ شخصی در انجمن های ResetEra این احتمال را ایجاد کرد که Infinite یک کمپین Single-Shot مشابه God of War داشته باشد. با توجه به موفقیت God of War، اگر مایکروسافت به دنبال الهام از آن باشد، بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود. براساس این نقل قول دقیقا این Single-Shot در یک بازی شوتر اول شخص چگونه کار می‌کند در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. این حالت برای یک بازی سوم شخص مانند God of War منطقی بود، اما چگونه می توانید این بازی را با یک عنوان اول شخص انجام دهید جای سوال دارد. آیا کل بازی به‌صورت اول شخص خواهد بود یا بازی به‌صورت متغیر بین اول و سوم شخص تغییر حواهد کرد؟