به گزارش بازیمی به نقل از گیم فا استفاده‌ی بازی‌بازان از الفاظ رکیک و توهین‌های نزادپرستانه در بخش آنلاین عناوین Call of Duty تقریبا به امری بدیهی تبدیل شده‌است. این نوع کلمات در طول زمان به بخش جدایی ناپذیری از برند Call of Duty تبدیل شده‌اند. اما حالا، و پس از گذشت زمانی طولانی از وجود مسائل این‌چنینی در عناوین این سری، اینفینیتی وارد اعلام نموده که قصد دارد برای حل این مشکل تمهیداتی بیاندیشد.

در نتیجه‌ی اعتراضات گسترده‌ای که پس از مرگ جورج فلوید در سراسر ایالات متحده به وقوع پیوست، گفتگو‌ها در رابطه با نژادپرستی شدت و قوت بیشتری به خود گرفته‌اند. استودیوی اینفینیتی وارد نیز بالاخره تصمیم به مبارزه با این مشکل در حیطه‌ی اختیارات خود گرفته‌است. با توجه به توییتی که این استودیو به انتشار گذاشته‌است، به‌نظر می‌رسد تیم توسعه و پشتیبانی Call of Duty: Modern Warfare به دنبال ریشه‌کن کردن محتواهای نژادپرستانه‌ی تولید‌شده توسط کاربران می‌باشد:

هیچ جایی برای محتواهای نژادپرستانه در بازی ما نیست. این تلاشی است که ما با انتشار این عنوان آغاز کردیم و باید برای محقق شدن آن تلاش بیشتری بکنیم. ما روزانه بیش از هزاران حساب کاربری را به‌دلیل استفاده از کلمات نزادپرستانه و نفرت پراکنانه مسدود می‌کنیم، اما باید بیش از این ادامه بدهیم و قصد داریم:

  • منابع بیشتری برای تحت نظر داشتن و یافتن محتوای نژادپرستانه اختصاص دهیم.
  • سیستم‌های بیشتری را درون بازی برای گزارش دادن رفتار نژادپرستانه و افزایش تعداد حساب‌های مسدود شده در هر ساعت به بازی اضافه کنیم.
  • محدودیت‌های بیشتر و جدی‌تری برای تغییر نام داخل بازی اعمال کنیم.
  • پیشرفت بازی‌بازان را در بازی بهتر بسنجیم تا روند گزارش تخلفات را آسان‌تر کنیم.
  • انسداد دائمی حساب‌های کاربری را بیشتر کنیم تا از بازگشت بازیکنان متخلف جلوگیری شود.