به گزارش بازیمی به نقل از گیم فا به همین دلیل استودیوی وی‌فروارد تکنولوژی تصمیم به پورت این بازی برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها گرفت تا افراد بیشتری امکان تجربه‌ی این عنوان ماجراجویی دوست‌داشتنی را داشته باشند. بازی Shantae and the Seven Sirens عنوانی پلتفرمر و اکشن به شمار می‌آید که در نظر دارد تجربه‌ی کاملی را در سبک خود برای هواداران این سری به ارمغان آورد.

داستان این بازی در موردی دختری به نام شانتائی (Shantae) و دوستانش روایت می‌شود که برای شرکت در یک جشن بزرگ و باستانی به نام Half-Genie Festival راهی سفر دور و درازی به جزیره‌ی مرموزی خواهند شد. در همین حین برخی اتفاقات رخ می‌دهند و تمام دوستان شانتائی توسط افرادی ناشناس دزدیده می‌شوند.

حال این دختر شجاع و مبارز باید به دنبال دوستان خود گشته و دشمنان را از سر راه بردارد. وی در این ماجراجویی هیجان‌انگیز خود باید به صورت همزمان با ۷ هیولای اهریمنی که به شکل پری‌های زیباروی درآمده‌اند، مبارزه کند. سیستم گیم‌پلی بازی و کنترل آن به همان صورت کلاسیک و مشابه با نسخه‌های قبلی این سری خواهد بود. علاوه بر مهارت‌ها و توانایی‌های قهرمان داستان، قدرت‌های جادویی خاصی نیز به وی اعصا می‌شود تا تبدیل به موجودات قدرتمندی شود و از قدرت‌های ویژه‌ی آنان برای پیش‌ بردن بازی استفاده کند.

همچنین بازی‌بازان می‌توانند در طول ماجراجویی خود به جمع‌آوری منابع و کارت‌های قدرت اقدام کنند تا از طریق آن‌ها بتوانند شانتائی را قدرتمندتر و چابک‌تر سازند و برای نبرد‌های بعدی به خوبی آماده شوند. دشمنان متنوعی نیز در طول سفر شما که برای یافتن دوستانان انجام می‌گیرد، بر سر راهتان سبز خواهند شد که هرکدام از شیوه‌ی خاص مبارزه و چالش‌های مخصوصی بهره خواهند برد. در این بازی تعداد کمی معما و پازل نیز وجود دارد که باید با استفاده از مهارت‌ها و منابع شانتائی به حل آن‌ها بپردازید.