به گزارش بازیمی به نقل از گیم فا تهیه‌ کننده این عنوان یوسوکه فوتامی (Yousuke Futami) در ماه مه در قالب یک استریم به سؤالات زنده‌ی هواداران پاسخ داد. به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا سازندگان این عنوان در استودیوی پریسکوپ (Periscope) بارها در طی استریم‌های مختلف هوادارن را در جریان روند پیشرفت عنوان قرار می‌دادند. در طی یکی از این پرسش و پاسخ‌ها خبر از پورت این عنوان برای کنسول نینتندو سوییچ هم اعلام شد. روند توسعه‌ی بازی حدود دو هفته‌ی پیش به‌پایان رسید و تیم توسعه دهنده هم‌اکنون بر روی DLC آن کار می‌کنند. فوتامی هم‌چنین به شوخی گفت که حالا وقت آن رسیده که بازی‌های تمام نکرده‌اش از جمله Code Vein را به‌پایان برساند.

بازی به دو بخش تقسیم شده است که بخش اول آن بسیار طولانی خواهد بود ولی بخش دوم کوتاه‌تر است. انیمیشن حرکات نهایی هر شخصیت بسته به‌سلاحی که مجهز به آن است تغییر می‌کند. با این‌حال، شخصیت‌ها انواع سلاح‌های مورد استفاده را در وهله‌ی اول مجهز می‌کنند. به عنوان مثال، یوگو می تواند شمشیری غیر از شمشیر رز آبی را تجهیز کند، اما فقط  شمشیرهای یک دست را به‌دست خواهد آورد. این بازی باید در ماه ژوئن استریم‌های بیشتری بر ای نمایش داشته باشد زیرا به زمان انتشار نزدیک‌تر می‌شویم. هر هفته اطلاعات جدیدی درباره‌ی این بازی نیز منتشر می‌شود و بندی نامکو به‌زودی تریلر نهایی را منتشر خواهد کرد.

 بازی Sword Art Online: Alicization Lycoris در تاریخ ۲۰ تیر ۱۳۹۹ (۱۰ جولای ۲۰۲۰) برای پلتفرم رایانه‌های شخصی توسط استیم (Steam) و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان منتشر خواهد شد. هنوز تاریخ دقیق انتشار نسخه‌ی نینتندو سوییچ آن اعلام نشده است.