به گزارش بازیمی به نقل از گیم فا سال گذشته شرکت Oculus قابلیت حمایت از ردیابی دستان را به هدست واقعیت‌مجازی خود، Oculus Quest، اضافه کرد البته این قابلیت تنها به عنوان یک ویژگی آزمایشی عرضه شد اما بر اساس بیانیه‌ی جدید آن‌ها، تا آخر این ماه ویژگی مذکور برای تمامی کاربران در دسترس قرار خواهد گرفت.

قابلیت ردیابی دستان برروی Oculus Quest به نصب یا لوازم جانبی نیاز ندارد. این ویژگی از همان دوربین‌های داخلی و سنسورهای تشخیص حرکت استفاده می‌کند تا حرکت دستان شما و هر یک از انگشتان را به صورت جداگانه تشخیص دهد و به شما یک انتخاب جایگزین نسبت به کنترلرهای لمسی Oculus ارائه دهد.

برنامه‌ها و بازی‌های مختلف باید با در ذهن داشتن این ویژگی جدید به‌روز شوند چرا که قابلیت مورد نظر در ابتدا به صورت آزمایشی منتشر شد. Oculus در وبلاگ رسمی خود با برجسته کردن نام سه بازی الیکسیر (Elixir)، The Curious Tale of Stolen Pets و والتز آف ویزارد (Waltz of the Wizard)، انتشار نسخه‌ی کامل حمایت از ردیابی دستان را اعلام کرد، دلیل برجسته کردن نام سه بازی مذکور این است که آن‌ها در همان روز انتشار قابلیت جدید، از آن حمایت خواهند کرد. شرکت Oculus همچنین اعلام کرد از تاریخ ۸ خرداد (۲۸ مه) حمایت بازی‌های ترد‌ پارتی از این ویژگی را خواهد پذیرفت.

ردیابی دستان یک ویژگی پس از عرضه است که در انتهای ماه از حالت آزمایشی خارج شده و به صورت مجانی برای دارندگان Oculus Quest در دسترس قرار خواهد گرفت. قابلیت Oculus Link به شما اجازه می‌دهد هدست واقعیت مجازی خود را به رایانه‌های شخصی متصل کنید و از عناوین واقعیت مجازی منتشر شده برروی این پلتفرم مانند Half-Life: Alyx لذت ببرید.

از طرفی با توجه به گزارش‌های منتشر شده از سوی منابع داخلی سونی، این شرکتی مدت‌ها است برروی قابلیت حمایت از ردیابی انگشتان دست کار می‌کند و احتمالاََ یکی از ویژگی‌های اساسی پلی‌استیشن وی‌آر ۲ (PS VR 2) حمایت از ردیابی دستان کاربر خواهد بود.