با توجه به سخنان آقای اشرف اسماعیل، هیدن بلید در عنوان Assassin’s Creed Valhalla همانند بازی‌های قدیمی قابلیت کشتار سریع (در یک حرکت) را خواهد داشت، نه تنها چنین ویژگی‌ای به بازی بازگشته است بلکه قابلیت مخفی‌کاری در جمع نیز با طراحی کاملاََ جدید در این عنوان وجود خواهد داشت.

اسماعیل در گفت و گویی با کوتاکو (Kotaku) توضیح داد:


ما می‌خواستیم نگاهی به بازی‌های قدیمی داشته باشیم، نقاط قوت آن‌ عناوین را بررسی کنیم و درک کنیم که چه چیزی در مورد فرمول به روزتر آن‌ها عالی خواهد شد. در آن زمان یک هویت و منحصر به فرد بودن خاصی وجود داشت که ما می‌خواستیم آن‌ها را با Valhalla به این سری بازگردانیم. برای دستیابی به چنین هدفی، شما می‌توانید این انتظار را داشته باشید که شخصیت اِیوُر (Eivor) هیدن بلید خود را در اوایل بازی دریافت کند. ما این ایده را در پیش گرفتیم که اِیوُر یک قاتل (Assassin) تعلیم یافته نیست بلکه او وایکینگی است که سلاحی بسیار قوی و جذاب را دریافت کرده و باید استفاده از آن را سریع یاد بگیرد. در طول بازی اِیوُر تکنیکی را فرا خواهد گرفت که با زمان‌بندی مناسب می‌تواند تقریباََ هر دشمنی را با یک ضربه از بین ببرد. بنابراین اگرچه قابلیت کشتن سریع با هیدن بلید وجود دارد اما باید تکنیک را به خوبی یاد بگیرید.


این خبر بسیار خوبی برای طرفداران است چرا که اشتیاق آن‌ها برای مخفی‌کاری را بالا می‌برد. مورد دیگری که باعث افزایش میل مخفی‌کاری در طرفداران می‌شود، حرکت پنهانی در جامعه است که به اِیوُر اجازه می‌دهد در شلوغی مخفی شود. اسماعیل در این باره گفت:


گرچه ما تغییرات جذابی را به این مورد اضافه کرده‌ایم اما بله مخفی‌کاری در اجتماع بازگشته است. ایده مخفی شدن یک وایکینگ در سرزمینی که او را نمی‌خواهد کاملاََ منطقی و به جا است. شما می‌توانید ارتباطات زیادی بین Valhalla و بازی‌های قدیمی پیدا کنید اما این موارد تنها برای کسانی نمایان خواهد شد که بازی را به خوبی بررسی کنند و طرفدار سرسخت سری باشند.


Assassin’s Creed Valhalla در تعطیلات سال ۲۰۲۰ برای پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵،‌ اکس‌باکس وان، اکس‌باکس سری اکس، رایانه‌های شخصی و استدیا عرضه خواهد شد.