بازی Doctor Who که به صورت اقتباسی از سریالی با همین نام ساخته شده‌اند، بازی‌بازان را در نقش فردی به نام Doctor Who قرار می‌دهد تا همانند یک فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخته و با مقابله با قدرتی ماورایی، جهان را نجات دهند. همچنین، آخرین بازی از این مجموعه،‌ عنوان واقعیت مجازی Doctor Who: The Edge of Time نام داشت که در سال ۲۰۱۹ میلادی برروی پلتفرم‌های پلی‌استیشن وی‌آر، آکیولس ریفت و وایو منتشر شد.

حال، طبق اطلاعاتی که منابع رسمی منتشر کرده‌اند، استودیوی مِیز تئوری (Maze Theory) که پیش‌تر عنوان Doctor Who: Edge of Time را توسعه داده بود، هم‌اکنون موظف به توسعه‌ی بازی جدیدی برای این مجموعه است. همانطور که اشاره شد، این بازی برای کنسول‌های پلی‌استیشن، اکس‌باکس و نینتندو سوییچ و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد؛ اما تاکنون به این موضوع که آیا کنسول‌های نسل فعلی یا آینده مقاصد این بازی خواهند بود اشاره نشده است.

هرچند نمی‌توان از آخرین بازی این مجموعه یعنی Doctor Who: Edge of Time به عنوان یک بازی موفق یاد کرد، اما همچنان باید منتظر ماند تا جزییات تازه‌ای از بازی جدید مِیز تئوری منتشر شود.