به گفته‌ی نینتندو، کووید ۱۹ مشکلاتی برای توسعه‌ی بازی، تولید، فروش و برنامه‌ریزی آن‌ها به وجود آورده است؛ با این حال این شرکت فعلا می‌تواند بازی‌هایش را به موقع عرضه کند.

تاثیر کووید ۱۹ برروی صنعت بازی بسیار گسترده بوده است؛ تاخیر چندین بازی، لغو رویدادهای مهم و مواردی از این قبیل. حالا نینتندو در گزارش مالی سه ماهه‌ی اخیر خود، بیشتر درباره‌ی تاثیر این بیماری توضیح داده است. در واقع همه چیز، از تولید و فروش گرفته تا برنامه‌های توسعه و خدمات آنلاین، به احتمال زیاد تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. به گفته‌ی نینتندو، تاخیر در تولید و ارسال به تدریج بهبود خواهند یافت؛ اما احتمالا تولید قطعات همچنان با مشکلاتی مواجه خواهد بود:


طولانی‌تر و بدتر شدن اثرات کووید ۱۹ و شرایط کنونی، ممکن است تولید محصولات را مختل کند.


نینتندو همچنین انتظار دارد که مصرف‌کنندگان هم با مشکلاتی رو‌به‌رو شوند:


برای جلوگیری از شیوع ویروس، محدودیت‌هایی مانند ممنوعیت رفت و آمد و بسته شدن خرده‌فروشی‌ها، در کانال‌های فروش ما در کشورهای مختلف اعمال شده است و این شرایط ممکن است همچنان ادامه داشته باشد.


این شرکت همچنین اشاره می‌کند که اگر توزیع نسخه‌ی فیزیکی بازی‌ها به حالت تعلیق درآید، شاهد اثرات آن برروی تجارت الکترونیک نیز خواهیم بود. به علاوه خدمات آنلاین خود نینتندو مانند Nintendo Switch Online، در صورت عدم توانایی در حفظ ثبات، دچار اختلال خواهند شد.

روند توسعه‌ی بازی‌های جدید هم ممکن است با تاخیر مواجه شود. بیشتر این مشکلات به دلیل تغییر محل کار از اداره به منزل است. در ادامه نینتندو می‌گوید:


پیش‌بینی می‌شود که تاثیر این شرایط روی شرکت‌های خارج از ژاپن که در زمینه‌ی توسعه‌ فعالیت می‌کنند، به نسبت شرکت‌های داخلی بیشتر باشد. در نتیجه‌ی این عوامل، ممکن است نتوانیم طبق برنامه محصولات و خدمات خود را عرضه کنیم. این شرایط برای سایر ناشران نرم‌افزار هم وجود دارد؛ بنابراین ممکن است عرضه‌ی بازی بر روی سیستم عامل‌های نینتندو طبق برنامه ریزی امکان پذیر نباشد.


در انتها نینتندو اضافه کرد:


نگرانی‌هایی وجود دارد که کووید ۱۹ منجر به کاهش جهانی تولید و مصرف شود.


بر این اساس، ممکن است پیش‌بینی‌های شرکت‌ها برای سال مالی جاری دچار تغییرات زیادی شود. در حال حاضر نینتندو انتظار دارد که عرضه‌ی بازی‌هایی که هم اکنون در حال توسعه هستند، طبق برنامه‌ی قبلی انجام گیرد؛ اما اذعان میکند که آینده‌ی وضعیت حاضر نامشخص و غیرقابل پیش‌بینی است و ممکن است همه چیز به سرعت تغییر کند.