بازی Prince of Persia: Sands of Time در سال ۲۰۰۳ عرضه شد و یک ریبوت و سه‌گانه‌ی کامل را با بازه‌ی زمانی، ظاهر و داستان جدید به وجود آورد. این سه‌گانه تا سال ۲۰۰۸ ادامه داشت و توانست موفقیت‌های بسیاری را برای این فرنچایز کسب کند. اما در ادامه، دو نسخه‌ی آخر این عنوان یعنی Prince of Persia: Epilogue و Prince of Persia: The Forgotten Sands به همراه فیلم این بازی که در سال ۲۰۱۰ با نام Prince of Persia: The Sands of Time منتشر شد به قدری ضعیف عمل کردند که شرکت یوبی‌سافت تصمیم گرفت تا این لحظه به طور کامل به این مجموعه استراحت دهد و تمرکزش را برروی فرنچایز Assassin’s Creed که خود تولدش را به یکی از بسته‌های الحاقی Prince of Persia مدیون است، بگذارد. اما پس از سال‌ها انتظار و شایعاتی که هرساله برای این مجموعه پیرامون نمایشگاه E3 اتفاق می‌افتاد، به نظر می‌رسد بالاخره نشانه‌هایی از نسخه‌ی جدید این بازی درحال ظهور کردن است.

اگرچه دامنه‌ی Prince of Persia 5 نیز در سال ۲۰۰۵ توسط یوبی‌سافت به ثبت رسید و همچنان خبری از ثبت شدن دامنه‌ی Prince of Persia 7 نیست، اما این احتمال نیز وجود دارد که اقدام یوبی‌سافت فقط برای حفظ حق امتیاز این دامنه‌ها باشد که در آینده درصورت نیاز به استفاده، با مشکلی در زمینه‌ی رعایت حق کپی‌رایت مواجه نشوند.

البته مدتی قبل بود که یوبی‌سافت با برگزاری رویداد Prince of Persia در بازی For Honor یک بار دیگر از حق امتیاز این فرنچایز استفاده کرد.