مایکروسافت به هواداران کنسول اکس‌باکس سری اکس قول یک کنفرانس بزرگ و هیجان‌انگیز از گیم‌پلی عناوین نسل بعدی که برروی کنسول اکس‌باکس سری اکس اجرا شده‌اند را در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹  (۷ مه ۲۰۲۰) داده است. اما در این‌جا باید یک نکته را خاطرنشان کنیم و آن این است که مایکروسافت تمرکز کنفرانس ۷ مه را برروی معرفی و نمایش بازی‌ استودیوهای ترد-پارتی قرار داده است.

این موضوع به آن معناست که در این کنفرانس ما باید منتظر نمایش بازی‌هایی مثل Assassin’s Creed Valhalla و یا معرفی و نمایش از بازی‌هایی به جز عناوین آینده و انحصاری کنسول اکس‌باکس سری اکس باشیم.

آقای آرون گرینبرگ (Aaron Greenberg)، مدیر بخش بازاریابی اکس‌باکس مدتی قبل در اکانت توییتر (Twitter) خود بیان کردند که شرکت مایکروسافت درحال تدارک دیدن کنفرانس تابستانه‌ی اختصاصی دیگری برای معرفی عناوین انحصاری نسل بعدی خود است.

در حال حاضر روش‌های بسیار گوناگونی برای معرفی عناوین انحصاری این شرکت وجود دارد. این احتمال وجود دارد که مایکروسافت با برگزاری یک کنفرانس لایو استریم دیگر از Inside Xbox دست به معرفی عناوین خود بزند و یا در جشنواره‌های تابستانه‌ی آنلاین Play for Free و Summer Game Fest  این کار را انجام دهد.

هر زمان که این کنفرانس اتفاق بیفتد باید منتظر معرفی‌های بسیار و گوناگونی از سوی مایکروسافت باشیم زیرا شرکت مایکروسافت، اکنون ۱۵ استودیوی فرست-پارتی دارد که اکثرشان هنوز از پروژه‌های آینده‌ی خود پرده برداری نکرده‌اند.

کنسول اکس‌باکس سری اکس در تعطیلات پیش‌روی میلادی عرضه خواهد شد. اما با وجود اینکه تنها شش ماه از عرضه‌ی این کنسول فاصله داریم مایکروسافت هنوز هیچ نمایشی از گیم‌پلی عناوین انحصاری خود نشان نداده است.

کنفرانس هفته‌ی جاری مایکروسافت که قسمت جدیدی از Inside Xbox محسوب می‌شود پنج‌شنبه‌ی همین هفته ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران برگزار خواهد شد.