جشنواره تابستانی بازی‌های ویدیویی به‌مدت چهار ماه جریان خواهد داشت و از سونی و مایکروسافت گرفته تا بتسدا و برادران وارنر در آن حضور دارند.

مدتی قبل باخبر شدیم که به‌خاطر مشکلات ناشی از ویروس کرونا، امسال خبری از نمایشگاه E3 نخواهد بود؛ موضوعی ناراحت‌کننده برای گیمرها که البته به‌نظر می‌رسد کمبود آن با برگزاری برنامه‌های دیگر جبران خواهد شد. بعد از اینکه دو روز قبل گیم‌اسپات از برگزاری رویداد خیریه‌ی خود تحت‌عنوان Play for All خبر داد، اکنون در تازه‌ترین اخبار بازی مطلع شدیم که جف کیلی هم قرار است برنامه‌ای را برای علاقمندان این صنعت ترتیب دهد و به‌نوعی جای خالی E3 را پُر کند.

کیلی که از مدت‌ها قبل و پیش از اعلام لغو E3 2020 گفته بود در نمایشگاه امسال حضور پیدا نمی‌کند، به‌تازگی خبر از برگزاری رویداد دیجیتالی متفاوتی داده است که تحت‌عنوان جشنواره تابستانی بازی‌های ویدیویی (Summer Game Fest) برگزار خواهد شد؛ برنامه‌ای که قرار است ترکیبی از خبرهای جالب و جذاب، نمایش بازی‌های مختلف و گیم‌پلی آن‌ها و همین‌طور ارائه‌ی محتوای رایگان باشد.

این جشنواره‌ی تازه‌نفس از ماه می (اردیبهشت-خرداد) آغاز می‌شود و تا آگوست (مرداد-شهریور) ادامه خواهد داشت، یعنی به‌مدت چهار ماه شاهد برنامه‌ای جدید و متفاوت خواهیم بود که ناشران و استودیوهای بازی‌سازی زیادی هم در آن سهیم هستند. از اکتیویژن، باندای نامکو، بتسدا، بلیزارد، بانجی، اسکوئر انیکس و سی دی پراجکت رد تا دیجیتال اکستریمز، الکترونیک آرتز، مایکروسافت، سونی، رایت گیمز، ولو، برادران وارنر، پرایوت دیویژن و 2K.