اما با توجه به همه‌ی تمرکزها برروی این قبیله، هنوز این سؤال وجود دارد که جهان این بازی تا چه اندازه بزرگ خواهد بود؟ آقای اشرف اسماعیل (Ashraf Ismail) کارگردان بازی Assassin’s Creed Valhalla در مصاحبه‌ای در مورد وسعت نقشه‌ی این عنوان اظهار داشت نقشه‌ی بازی در برگیرنده‌ی نروژ و دوران تاریک انگلستان در قرن نهم خواهد بود. این نقشه بسیار وسیع است.

آقای اشرف اسماعیل در مورد نقشه‌ی بازی اظهار داشت:


ما در این دوره‌ی زمانی بر چهار قلمرو بزرگ انگلستان تمرکز می‌کنیم که شامل Wessex ،Northumbria ،East Anglia و Mercia خواهد بود. این قلمروها بخش بزرگی از انگلستان هستند و در این میان شما سه شهر بزرگ London ،Winchester و Jórvík را ملاقات خواهید کرد. بجز همه‌ی این‌ها چندین شهر کوچک‌تر و البته نروژ هم در بازی وجود خواهند داشت.

البته که ما سورپرایز‌های زیادی در مورد دنیا و نقشه‌ی بازی داریم که هم‌اکنون به آن‌ها اشاره نخواهم کرد. ما سفر خود را از نروژ شروع می‌کنیم و زیبایی‌های طبیعی این دنیا را می‌بینیم و در کنار این زیبایی، زندگی در این سرزمین بی‌ثبات را نیز احساس می‌کنیم. بنابراین از نروژ حرکت خواهیم کرد و در انگلستان مستقر می‌شویم و سپس داستان بازی را در مورد قلمرو‌های انگلستان پیش می‌بریم. البته بازی‌بازان می‌توانند هر زمان که بخواهند به نروژ برگردند. در آنجا چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن وجود دارد.


با توجه به این گفته‌ها می‌توان دریافت که نقشه‌ی بازی چیزی شبیه به دنیای The Witcher 3: Wild Hunt خواهد بود که دارای چندین منطقه‌ی بزرگ مانند Skellige و Velen بود و بازی‌بازان می‌توانستند به دلخواه در نقشه‌ی آن به گشت و گذار پرداخته و بین مناطق مختلف آن جابه‌جا شوند. این امر مطمئناً کمک می‌کند نروژ و انگلستان از یکدیگر متمایز باشند بدون اینکه فاصله‌ی کمی بین آن‌ها وجود داشته باشد. در هر حل امیدواریم این بدان معنی باشد که بین مکان‌های اصلی بازی فضای خالی کمتری وجود داشته باشد و این فضاها مکانی مناسب برای کاوش و جست و جو باشند.

Assassin’s Creed Valhalla در تعطیلات سال ۲۰۲۰ برروی کنسول‌های اکس‌باکس سری اکس، اکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴ و پلتفرم رایانه‌های شخصی و سرویس گوگل استدیا منتشر خواهد شد. همچنین اولین گیم‌پلی آن در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۷ مه ۲۰۲۰) در رویداد Inbox Xbox که عناوین اکس‌باکس سری اکس به نمایش گذاشته می‌شوند، منتشر خواهد شد.