بعضی وقت‌ها کاربران به‌دنبال بازی‌هایی هستند که به آن‌ها آرامش دهد. این دسته از بازی‌ها معمولا روی پلتفرم موبایل مخاطبان زیادی دارد و شاهد بازی‌های با کیفیتی هم در این سبک هستیم که پس از تجربه آن‌ها، حس‌وحال بهتری نسبت‌به گذشته کسب می‌کنید. در میان استودیوهای بازی‌سازی روی موبایل، کونابی برادر (Kunabi Brother) جزو آن دسته از استودیوهایی است که بازی‌های آرامش بخش و پلتفرمر مختلفی را برای موبایل توسعه داده است که هرکدام از آن‌ها به‌نوعی کاربران را سرگرم کرده‌اند.

با عرضه سرویس اپل آرکید، استودیو مستقل کونابی برادر بازی جدید خود را در اختیار کاربران اپل آرکید قرار دارد. Lifelike: Chapter One جزو آن دسته از بازی‌هایی است که در نگاه اول، بازی پیچیده و خسته‌کننده‌ای به‌حساب می‌آید، اما هرقدر که بیشتر برای آن وقت می‌گذارید، متوجه ارزشمند بودن آن می‌شوید. از نظر داستانی، Likelike فاقد داستان خاصی است. معمولا در بازی‌های مشابه، سازنده به‌جای ارائه یک داستان، تمرکز خود را روی گیم‌پلی می‌گذارد، اما استودیو کونابی برادر برای Lifelike: Chapter One تمرکز خود را روی طراحی‌ها و موسیقی گذاشته است. البته این گفته بدین معنا نیست که گیم‌پلی بازی جذابیت ندارد.

کونابی برادر به ساخت بازی‌های آرامش بخش و پلتفرمر معروف است. این استودیو مستقل در گذشته با ساخت بازی‌هایی مثل Frost و Blek توانسته است جوایز مختلفی را کسب کند، اما Lifelike: Chapter One یک بازی کاملا متفاوت نسبت‌به ساخته‌های قبلی این استودیو است. در بازی Lifelike: Chapter One بازیکن هدایت گوی نورانی را برعهده می‌گیرد که باید آن را در داخل محیط‌های رنگی قرار دهید تا فتح شوند. سپس المان‌های مختلفی به‌دنبال شما حرکت می‌کنند تا به سایر محیط‌های رنگی مرحله برسید. دراین میان و بین هر دایره، گوی‌های کوچکی قرار داده شده‌اند که با قرار گرفتن در آن‌ها، ادامه مسیر را برای عبور خود فعال می‌کنید.

در ابتدا مخاطب فکر می‌کند که گیم‌پلی بازی بسیار خسته کننده و تکراری است، اما ساختار بازی و مرموز بودن آن به‌گونه‌ای است که گذر زمان را حس نخواهید کرد. بااین‌حال Lifelike: Chapter One دارای گیم‌پلی بسیار ساده‌ای است، اما موردی که آن را کمی نامفهوم جلوه می‌دهد، عدم استفاده سازنده از یک بخش آموزشی است. همین مورد سبب شده تا Lifelike: Chapter One در دقایق ابتدایی خود به یک بازی نامفهوم تبدیل شود. ساده‌ بودن گیم‌پلی بازی اصلا مورد بدی نیست و می‌توان Lifelike: Chapter One را جزو بازی‌های کژوالی دانست که سازنده تنها یک هدف در خلق آن‌ها دارد و آن هم چیزی جز سرگرم کردن مخاطب نیست.

موردی که باعث جذابیت گیم‌پلی و ادامه دادن آن توسط مخاطب می‌شود، گرافیک و طراحی‌های هنری بازی است. Lifelike: Chapter One اصلا یک بازی با جلوه‌های بصری امروزی و محیط‌های خیره کننده نیست. این در حالی است که طراحی‌های فانتزی و سورئال بازی به‌گونه‌ای است که از دیدن آن‌ها لذت می‌برید. دیدن طراحی‌های بازی باعث می‌شود تا احساس آرامش به شما دست دهد و یک تجربه‌ی کاملا متفاوت و هیجان‌انگیزی را کسب کنید. نکته‌ی جالب Lifelike: Chapter One این است که پس از گذشت دو الی سه مرحله، مدام با خود می‌گویید که بازی از نظر بصری و هنری، دیگر چیز جدیدی برای ارائه ندارد، اما استودیو کونابی برادر به‌خوبی شما را غافل‌گیر می‌کند.