این آمار فقط سه روز اول انتشار Final Fantasy VII Remake را شامل می‌شود و میزان فروش این بازی را در طول هفته‌ی گذشته در نظر نمی‌گیرد. پیش از این در خبری از وب‌سایت Gamestat که معمولاً آمار تعداد بازی‌بازان را از طریق پردازش داده‌های شبکه‌ی PSN ارائه می‌دهد، اعلام شد که تعداد ۲٫۳ میلیون بازی‌باز در سه روز اول انتشار Final Fantasy VII Remake به تجربه‌ی این بازی پرداخته‌اند و طبق آمار و ارقام این بازی از این نظر در جایگاه سوم عناوین انحصاری سونی قرار می‌گیرد. پیش از این بازی، عناوین God of War با ۲٫۴ میلیون و Marvel’s Spider-Man با ۳٫۱ میلیون بازی‌باز در رده‌های دوم و اول قرار گرفته‌اند.

البته برخی اطلاعات در فضای مجازی منتشر شده‌اند که اظهار می‌دارند بازی Final Fantasy VII Remake در سه روز اول انتشار نسبت به دو عنوان God of War و Marvel’s Spider-Man فروش بیشتری داشته است اما این موضوع حقیقت ندارد. طبق اعلام BenjiSales در توییتر در واقع بازی Final Fantasy VII Remake در سه روز نخست انتشار به تعداد ۳٫۵ میلیون نسخه به بازار و فروشگاه‌ها عرضه شد؛ در حالی که God of war در سه روز نخست خود ۳٫۱ میلیون و Marvel’s Spider-Man به تعداد ۳٫۳ میلیون نسخه فروخته‌اند. باید در نظر داشت که میزان عرضه‌ی این دو بازی به بازار بسیار بیشتر از این مقدار بوده است.

با اعلام شرکت اسکوئر انیکس این میزان فروش بازی در حال حاضر انتظارات آن‌ها را کاملا برآورده می‌کند اما گزارش‌ها نشان‌ می‌دهد که آمار فروش این بازی همچنان در حال افزایش است. همچنین اعلام شد که میزان فروش این بازی در ژاپن از مرز یک میلیون نسخه عبور کرد.