براساس اسناد جدیدی که در رابطه با برنامه‌های نشست IR (ارتباط با سرمایه‌گذار) از طریق وبسایت رسمی Sony منتشر شده است، این شرکت قصد دارد گزارش مالی سال ۲۰۱۹ خود را در تاریخ ۱۳ می (۲۴ اردیبهشت) ارائه کرده و سپس در تاریخ ۱۹ ماه می (۳۰ اردیبهشت) نیز به تشریح استراتژی‌های جدید این کمپانی بپردازد. باتوجه به شرایط ویژه‌ی ناشی از انتشار ویروس کرونا، امسال جلسه حضوری Sony IR Day لغو شده و هردوی این رویدادها به صورت زنده و از طریق ارتباط اینترنتی برگزار خواهند شد.

درحالی که رونمایی از PS5 در چنین برنامه‌هایی نیز از نظر منطقی غیرممکن به نظر نمی‌رسد، باید گفت که احتمال این اتفاق نسبتاً پایین خواهد بود. سونی معمولاً در جلسات گزارش سالانه‌ و رویداد استراتژیک خود به تشریح عملکرد قسمت‌های مختلف این شرکت در سال گذشته و همچنین استراتژی‌های کلی این برند در آینده می‌پردازد. لذا قطعاً اطلاعات جدیدی نیز درباره کنسول جدید پلی استیشن در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت اما نمی‌توان انتظار داشت که در چنین جلساتی از کنسول جدید PS5 رونمایی شود.

انتظار می‌رود که در کنار ارائه گزارش مالی سالانه این شرکت، اطلاعات جدیدی از کنسول پلی استیشن 5 در اختیار مخاطبان قرار داده شود. اما به احتمال زیاد این اطلاعات، جزئیات سخت افزاری یا طراحی کنسول جدید سونی را شامل نخواهند شد. در عوض، احتمالاً به پیش بینی آمار فروش این کنسول در سال آینده و مقایسه آن با عملکرد PS4 در سال ۲۰۲۰ پرداخته شود. ضمن این که انتظار می‌رود در این جلسه، به طول عمر کنسول پلی استیشن 4 در کنار PS5، هزینه‌های تولید و سایر موضوعات مالی پرداخته شود. هرساله، مهم‌ترین بخش این جلسات به مرحله سؤال و جواب خبرنگاران از مقامات سونی اختصاص داشت و معمولاً اطلاعات خوبی از این طریق بدست می‌آمد اما امسال خبری از برگزاری جلسه حضوری نخواهد بود و طبیعتاً سؤال و جوابی نیز در کار نخواهد بود.