رایت گیمز، سازنده بازی شوتر پنج در مقابل پنج نفر Valorant، اعلام کرده است که ثبت نام بتای خصوصی این بازی آغاز شده و در تاریخ ۱۹ فروردین ماه در دسترس قرار می‌گیرد.

Valorant، بازی تیراندازی و رقابتی شرکت رایت گیمز (Riot Games) است که نبردهای پنج‌به‌پنج را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در ظاهر، Valorant حال‌وهوای بازی‌هایی مثل Overwatch را دارد، اما تیم سازنده در تلاش است تا مکانیسم‌های تیراندازی و گیم‌پلی عمیق‌تری را در اختیار کاربران قرار دهید. یکی از ویژگی‌های بازی این است که کاربران می‌توانند به‌واسطه‌ی پول داخل بازی خود، سلاح‌های مختلفی را برای کاراکترهای خود خریداری کنند. این بازی در گذشته با نام Project A معرفی شده بود و چندی پیش اعلام شد که Valorant، نام اصلی بازی است.

باتوجه‌به جدیدترین اخبار بازی، رایت گیمز اعلام کرده است که بتای خصوصی بازی Valorant در تاریخ ۱۹ فروردین ماه (هفت آوریل) در دسترس قرار می‌گیرد و کاربران از این لینک می‌توانند شانس خود را برای کسب بتای خصوصی آزمایش کنند. البته ثبت نام بتای بازی همانند سایر بازی‌ها نیست. کابران ابتدا باید حساب کاربری توییچ خود را به رایت گیمز متصل کنند و سپس در تاریخ ذکر شده، بعضی از استریم‌های Valorant را تماشا کنند. در ادامه رایت گیمز دعوت‌نامه‌ها را برای تماشاچی‌ها ارسال می‌کند. البته تعدادی از بازدید کنندگان به‌صورت تصادفی برای حضور در بتای خصوصی انتخاب می‌شوند. 

همچنین گفته شده که بتای بازی محدود به کاربران آمریکا، اروپا، کانادا، ترکیه، روسیه و کشورهای عضو CIS است. در ادامه رایت گیمز اعلام کرده که با بررسی شرایط فعلی در دوران شیوع ویروس کرونا، بتای بازی را در آینده برای مناطق بیشتری در دسترس قرار می‌دهد. بتای Valorant تا زمان انتشار بازی روی کامپیوتر در تابستان در دسترس خواهد بود و پیشرفت‌های شما به بازی اصلی منتقل نمی‌شود، اما رایت گیمز تمامی Valorant Pointهای بازیکنان را که همان پول داخل بازی است، به حساب شما در بازی اصلی منتقل می‌کند. همچنین ۲۰ درصد کل پوینت‌های شما هم به‌عنوان پاداش، به حساب شما در بازی اصلی واریز می‌شود.