بازی Grounded ابتدا در جریان رویداد X019 با نمایش تریلری برای کنسول اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی معرفی گردید. برخلاف عناوین پیشین استودیوی آبسیدین که بازی‌هایی در سبک نقش‌آفرینی بوده‌اند، بازی Grounded عنوانی کاملاً متفاوت و در سبک بقاست. پیش‌تر عرضه‌ی یک نسخه‌ی دسترسی زودهنگام از این بازی برروی سرویس Xbox Game Pass تایید شده بود. حال استودیوی آبسیدین از عرضه‌ی این نسخه برروی استیم خبر داده و هم‌اکنون صفحه‌ی رسمی این بازی در استیم برقرار است .

براساس اطلاعات منتشر شده، نسخه‌ی دسترسی زودهنگام بازی Grounded شامل ۲۰ درصد از بخش داستانی، سلاح‌ها و زره‌ها، حالت Arachnophobia، دارای ۳ محیط اصلی شامل چمن‌زارها، حصارها و مه و ساختمان اصلی است. همچنین قابلیت تجربه‌ی بازی به صورت تک‌نفره و Co-Op نیز در این نسخه وجود دارد.

تیم سازنده‌ی بازی Grounded در نظر دارد تا نسخه‌ی کامل این عنوان را در سال ۲۰۲۱ منتشر نماید. استودیوی آبسیدین با عرضه‌ی نسخه‌ی دسترسی زودهنگام در نظر دارد تا بازخوردهای طرفداران را مشاهده و مشکلات، باگ‌ها و کمبودهای این بازی را شناسایی کند و آن‌ها را رفع نماید. در عین حال می‌خواهد برای انتشار نسخه‌ی کامل، قابلیت‌ها و محیط‌های بازی را گسترش و یک تجربه‌ی بهبود یافته را به مخاطبان ارائه دهد. نسخه‌ی دسترسی زودهنگام بازی Grounded در سال جاری میلادی عرضه می‌شود