ساعاتی پیش نقدها و نمرات منتقدین به بازی Back 4 Blood، ساخته‌ی جدید خالق مجموعه‌ی Left 4 Dead منتشر شدند که نشان از یک بازی سرگرم کننده دارند.

بازی Back 4 Blood به عنوان دنباله‌ی معنوی مجموعه‌ی Left 4 Dead هم اکنون در دسترس گیمرهای علاقه‌مند قرار دارد و ساعاتی پیش نیز اولین نقدها و نمرات منتقدین صنعت بازی‌های ویدیویی به این عنوان منتشر شدند. همانطور که اشاره شد، استودیوی ترتل راک (Turtle Rock Studios) که پیش‌تر نشر عناوین مختلفش از جمله Left 4 Dead و Evolve را ناشرین مطرحی به نام‌های ولو (Valve) و 2K بر عهده داشتند، قصد دارد تا با بازی Back 4 Blood دوباره علاقه‌مندان این سبک را به سمت خود جذب کند.

در ادامه می‌توانید برخی از نقدها و نمرات این بازی در وبسایت متاکریتیک را مشاهده کنید

                                                                  God is a Geek 9/10

به لطف هوش مصنوعی، فضاسازی باورنکردنی و سرعت گیم‌پلی فوق‌العاده‌، Back 4 Blood را می‌توان بازگشتی پیروزمندانه برای استودیوی ترتل راک تلقی کرد.


                                                                 Worth Playing 8.5/10

بازی Back 4 Blood ترکیبی سرگرم کننده از قالب کلاسیک مجموعه‌ی Left 4 Dead و المان‌های مدرن در صنعت بازی است. تجربه‌ی این بازی همان لحظات به یاد ماندنی و هرج و مرج‌های مجموعه‌ی Left 4 Dead را تداعی می‌کند. البته، این بازی برای تجربه شدن در حالت چند نفره ساخته شده است اما هوش مصنوعی عالی بازی باعث می‌شود که تجربه‌ی آن به صورت تک نفره نیز جذاب باشد. ویژگی‌های مدرن این بازی باعث نمی‌شوند که روح سرگرم‌کننده‌ی بازی تحت شعاع قرار بگیرد. همچنین، سرعت گیم‌پلی بازی باعث می‌شود که بدون هیچ حس بدی تمایل به تجربه‌ی چند باره‌ی این عنوان داشته باشید. البته این بازی چند مشکل جزئی دارد اما Back 4 Blood در مجموع باعث پیشرفت این سبک خواهد شد.


                                                                   IGN Italia 8.2/10

بازی Back 4 Blood راه ساخته‌ی قبلی استودیوی ترتل راک یعنی بازی PvE و محبوب Left 4 Dead را ادامه می‌دهد. البته، این بازی گیم‌پلی پویاتری دارد و یک بخش کمپین سرگرم کننده را برای تجربه با سه گیمر دیگر در اختیار شما قرار خوهد داد.

                                                                   Wccftech 8/10

بازی Back 4 Blood نه تنها Left 4 Dead جدیدی نیست، بلکه حتی سعی هم ندارد تا به آن تبدیل شود. این بازی گیم‌پلی مدرنی دارد و سیستم پاداش خودش را تعریف می‌کند. همچنین، این بازی از ارزش تکرار بالایی برخوردار است و نقشه‌های عالی و طراحی ماموریت آن نیز مثال زدنی است. تنوع بالا در ویژگی‌ها و گیم‌پلی سرگرم کننده این بازی را به یک هدیه‌ی دلچسب از سوی استودیوی ترتل راک برای علاقه‌مندان این سبک تبدیل می‌کند. البته، اگر به دنبال تجربه‌ی بازی به صورت انفرادی هستید، بازی دیگری را انتخاب کنید، چرا که این عنوان ذاتاً چند نفره است و چیز زیادی برای ارائه به این دسته از گیمرها نخواهد داشت.


                                                         Windows Central 8/10

با وجود چندین ایراد جزئی، Back 4 Blood برداشتی عالی و تازه از فرمول بازی محبوب Left 4 Dead است.


                                                           GameGrin 7.5/10

بازی Back 4 Blood در مسیری قدم برمی‌دارد که Left 4 Dead بیش از یک دهه‌ی پیش در آن قدم گذاشته بود. گیم‌پلی بازی درخشان به نظر می‌رسد. همچنین، این بازی چالش‌های سرگرم کننده‌ی کافی برای نگه داشتن گیمرهای خود خواهد داشت.


                                                        Screen Rant 7/10

عنوان Back 4 Blood یک بازی چند نفره‌ی ممتاز است که در زمان عرضه‌ی خود نیز کامل به نظر می‌رسد و صد البته این موضوع امروزه خود پدیده‌ای نادر در صنعت بازی است. مکانیک‌های بازی عالی هستند و البته میزان پشتیبانی استودیوی ترتل راک از این بازی چیزی است که در آینده مشخص خواهد شد. به هر ترتیب، این بازی به راحتی می‌تواند استودیوی ترتل راک را از زیر سایه‌ی بازی Evolve بگذراند.


میانگین نمرات Back 4 Blood در وبسایت متاکریتیک


میانگین نمرات Back 4 Blood در وبسایت اپن‌کریتیک

بازی Back 4 Blood هم اکنون روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری اس و سری ایکس در دسترس قرار دارد. همچنین، این بازی از قابلیت کراس پلتفرم پشتیبانی کرده و از روز عرضه در دسترس کاربران سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس قرار گرفته است.

منبع:گیمفا