هرمن هالست، رئیس استودیوهای پلی استیشن در گفتگوی اخیر خود با نشریه IGN اظهار داشته که کار این شرکت با خرید استودیوهای جدید هنوز به پایان نرسیده است.

بعد از اینکه سونی بالاخره استودیوی بلوپوینت گیمز (Bluepoint Games) را به جمع توسعه‌دهندگان فرست پارتی پلی استیشن اضافه کرد، حالا نشریه IGN مصاحبه جدیدی را با هرمن هالست، رئیس استودیوهای پلی استیشن ترتیب داده تا درباره این موضوع به گفت‌وگو بنشینند. هالست در بخشی از صحبت‌های خود به این نکته اشاره کرده که کار سونی با خرید استودیوهای جدید هنوز به پایان نرسیده و این شرکت همچنان به‌دنبال فرصت‌ها و پتانسیل همکاری با توسعه‌دهندگان خلاق و متناسب با اهداف و ارزش‌های خود خواهد بود.

هرمن هالست می‌گوید که درهای پلی استیشن همواره به سوی روابط کاری جدید باز خواهد بود، اما این ارتباط بیش از هر چیزی به کیفیت آثار و ایده‌ها پایبند است. هالست همچنین در ادامه اضافه می‌کند که پلی استیشن به‌دنبال استودیوهایی است که توانایی تولید محتوای جدید و خلاقانه‌ای را داشته باشند و این بخش مهمی از اهداف این شرکت برای ایجاد مجموعه‌ی متنوعی از استودیوهای توسعه‌دهنده بازی است.

هرمن هالست رئیس استودیوهای پلی استیشن

«ما همیشه برای ایجاد روابط جدید و اضافه کردن افراد بیشتر به مجموعه، علاقه‌مند و مشتاق هستیم، اما این کار تنها در صورتی انجام می‌پذیرد که ذهنیت «کیفیت در اولویت است» و همچنین توانایی خلق تجریبات و محتوای جدید و خلاقانه در این افراد وجود داشته باشد. درواقع اکثر تیم‌های ما در بسیاری از این آیتم‌ها اشتراکات فراوانی دارند اما در عین حال متفاوت و متمایز از یکدیگر هستند و این چیزی است که من واقعاً می‌پسندم. از طرفی فکر می‌کنم این همان چیزی است که مخاطبان پلی استیشن نیز استحقاق آن را دارند. یعنی مجموعه بازی‌های متنوع و باکیفیتی که از استودیوهای پلی استیشن بیرون می‌آیند.»

تراست، رئیس استودیوی بلوپوینت نیز در این مصاحبه تأیید کرده که پروژه بعدی این تیم، یک بازی اورجینال و جدید خواهد بود. این درحالی است که توسعه‌دهندگان بلوپوینت گیمز بیشتر با ساخت ریمیک‌ها و نسخه‌های بازسازی شده‌ی بازی‌ها شناخته می‌شوند. سخنگوی بلوپوینت در زمان اعلام خبر خریداری این شرکت توسط سونی گفته بود که «ما آن شرایط ذهنی ساخت یک بازی اورجینال را در قلب خود داریم و حالا بالاخره با پشتیبانی سونی مهیای جلو رفتن و به نمایش گذاشتن توانایی‌های تیم برای انجام این کار هستیم؛ تا نشان بدهیم که پلی استیشن چه قابلیت‌هایی دارد».

خرید بلوپوینت گیمز توسط پلی استیشن

بنابراین طرفداران پلی استیشن باید در ادامه انتظار معرفی آثار و محتوای بیشتر و متنوع‌تری را از استودیوهای فرست پارتی سونی داشته باشند. تازه‌ترین ساخته‌ی بلوپوینت گیمز، ریمیک بازی دیمنز سولز بود که در زمان عرضه کنسول پلی استیشن 5 برای آن منتشر شد. سونی در زمان اعلام رسمی خرید امتیاز این شرکت بیان داشته که بازی Demon's Souls تاکنون بیشتر از ۱.۴ میلیون نسخه فروش داشته است.منبع:زومجی 

https://bazime.ir/