تنها یک روز پس از انتشار iOS 15 و iPadOS 15، اپل اکنون اولین بتای iOS 15.1 و iPadOS 15.1 را منتشر کرده و در آن از قابلیت‌های جدیدی مثل SharePlay، اعلان تماس‌ها و صدای بی‌اتلاف برای بلندگوی هوشمند هوم‌پاد پرده برداشته است.

توسعه‌دهندگان از امروز می‌توانند از طریق بخش تنظیمات دستگاه خود به iOS 15.1 بتا ۱ دسترسی داشته باشند. این آپدیت ممکن است به‌صورت آنی برای همه توسعه‌دهندگان منتشر نشود و کمی طول بکشد تا همه به آن دسترسی پیدا کنند. شماره بیلد این نسخه ۱۹B5042h است. در ادامه نگاهی به قابلیت‌های جدید iOS 15.1 می‌اندازیم.

SharePlay

قابلیت SharePlay که مربوط به سرویس فیس‌تایم است، این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند تا با خانواده و دوستانشان فیلم، سریال و برنامه‌های تلویزیونی را تماشا کنند یا موسیقی بشنوند. این ویژگی همچنین قابلیت اشتراک‌گذاری صفحه گوشی را فراهم می‌کند. نخستین بتای iOS 15.1 به کاربران اجازه می‌دهد با آزمایش قابلیت SharePlay، این ویژگی را برای عرضه نهایی به همه مصرف‌کنندگان آماده کنند.

اعلان تماس‌ها

iOS 15.1 در بخش Phone از اپلیکیشن Settings آیکن تازه‌ای به نام Announce Calls دارد. این قابلیت باعث می‌شود دستیار سیری در زمان استفاده از هدفون بگوید که چه کسی به شما زنگ می‌زند.

صدای بی‌اتلاف برای هوم‌پاد

هوم‌پاد ۱۵.۱ بتا که امروز همراه iOS 15.1 بتا منتشر شده، پشتیبانی از قابلیت صدای Lossless و دالبی اتموس با صدای فضایی (Spatial) را به بلندگوهای هوشمند هوم‌پاد و هوم‌پاد مینی می‌آورد.

اطلاعات کارت واکسن در Wallet

در iOS می‌توانید اطلاعات سلامتی خود را دانلود و در اپلیکیشن Health ذخیره کنید. این اطلاعات شامل واکسن کرونا هم می‌شود. حالا iOS 15.1 اجازه می‌دهد کارت واکسن خود را به اپلیکیشن Wallet اضافه کنید تا بتوانید این اطلاعات را به شرکت‌ها، رستوران‌ها و سایر مکان‌هایی که برای ورود به آن‌ها به واکسن نیاز است، ارائه کنید.

اپل همچنین امروز نخستین بتای tvOS 15.1 و watchOS 8.1 را منتشر کرده است.