گروه آنالیز و تحقیقات NPD گزارشی از پرفروش‌ترین بازی‌های ماه آگوست را منتشر کرده که از شروع قدرتمند Ghost of Tsushima Director’s Cut در پلی استیشن 5 حکایت دارد.

گزارش NPD Group از فروش کلی بازی‌های ویدیویی در آگوست ۲۰۲۱ و منطقه آمریکای شمالی نشان‌دهنده ادامه‌ی روند رو به رشد صنعت ویدیوگیم در ماه‌های اخیر است. بازیکنان در این مدت ۴.۴ میلیارد دلار روی خرید بازی‌های جدید، محتوای الحاقی و سخت‌افزار گیمینگ هزینه کردند که در مقایسه با آمار موعد مشابه سال گذشته یک رشد ۷ درصدی را نشان می‌دهد.

در خصوص هزینه‌های بازیکنان روی سخت‌افزار گیمینگ، پلی استیشن 5 در زمینه فروش دلاری در صدر قرار دارد اما از لحاظ تعداد فروش، همچنان نینتندو سوییچ جلودار است. به‌طور کلی می‌توان فروش سخت‌افزاری گیمینگ در آگوست ۲۰۲۱ را بهترین عملکرد این صنعت از زمان عرضه کنسول Wii در سال ۲۰۰۸ معرفی کرد.

کنسول های PS5 در فروشگاه

در مورد فروش نرم‌افزاری اما، Madden NFL 22 در ماه آگوست پادشاهی می‌کند. هرچند Ghost of Tsushima Director’s Cut نیز با قرار گرفتن در رتبه دوم شروع قدرتمندی داشته است. این بازی که به‌تازگی نسخه جدیدی را دریافت کرده، ماه قبل ۱۱۰ام این فهرست بود. لذا به نظر می‌رسد که استراتژی سونی برای نوسازی بازی‌ها با انتشار نسخه کارگردان یا دریافت محتوای جدید، تصمیم موفقیت آمیزی بوده است. در این بین، Humankind نیز با قرار گرفتن در رتبه چهارم شروع غافلگیرانه‌ای داشته است. نینتندو در فروش نرم‌افزاری محتوای گیمینگ سردمدار بازار لقب گرفته و ۹ بازی از ۲۰ بازی پرفروش ماه را در اختیار دارد. این درحالی است که این شرکت هیچ بازی جدیدی را در ماه آگوست عرضه نکرده است.

در ادامه می‌توانید فهرست ۲۰ بازی پرفروش ماه را براساس گزارش NPD ملاحظه کنید:

 1. Madden NFL 22
 2. Ghost of Tsushima (including Director’s Cut)
 3. Call of Duty: Black Ops Cold War
 4. Humankind
 5. Spider-Man: Miles Morales
 6. Mario Kart 8
 7. The Legend of Zelda: Skyward Sword
 8. Minecraft
 9. Assassin’s Creed: Valhalla
 10. MLB The Show 21
 11. Super Smash Bros. Ultimate
 12. Call of Duty: Modern Warfare
 13. Ratchet & Clank: Rift Apart
 14. Animal Crossing: New Horizons
 15. Pokemon Sword & Shield
 16. Mortal Kombat 11
 17. Super Mario 3D World
 18. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 19. Mario Golf: Super Rush
 20. Super Mario Party

Ghost of Tsushima Director’s Cut

این گروه همچنین فهرست ۱۰ بازی برتر سال از لحاظ آمار فروش را نیز به‌روزرسانی کرده که مطابق انتظار یک بازی Call of Duty در صدر آن به چشم می‌خورد. در ادامه می‌توانید به این فهرست نیز نگاهی داشته باشید:

 1. Call of Duty: Black Ops Cold War
 2. MLB The Show 21
 3. Resident Evil Village
 4. Madden NFL 22
 5. Super Mario 3D World
 6. Spider-Man: Miles Morales
 7. Mario Kart 8
 8. Monster Hunter Rise
 9. Minecraft
 10. Assassin’s Creed Valhalla

در شرایطی که وضعیت فروش بازی‌ها در پلتفرم‌های مختلف بسیار خوب به نظر می‌رسد، همچنان می‌توان ادعا کرد که در آرامش قبل از طوفان قرار داریم؛ چرا که در ادامه شاهد عرضه بلاک باسترهایی از جمله بازی جدید Battlefield، نسخه جدید Call of Duty و البته بازی مورد انتظار Halo خواهیم بود که سال ۲۰۲۱ را به یکی از موفق‌ترین سال‌های صنعت بازی تبدیل می‌کنند.


منبع:زومجی 

https://bazime.ir/