همان‌ طور که می‌دانید، اگرچه بتسدا (Bethesda) حالا بخشی از استودیو‌های بازی ایکس‌باکس (Xbox Game Studios) محسوب می‌شود، اما مایکروسافت قصد ندارد در کار‌های این شرکت دخالت کند. حال طبق برخی شایعات که اخیر منتشر شده‌اند، ظاهراً بتسدا به دنبال تاسیس یک استودیوی جدید با هدف بازسازی و ریمستر کردن بازی‌های قدیمی خود است.

یک یوتیوبر به نام Skullzi که معمولاً منبع داخلی خوبی برای شایعات صنعت بازی محسوب نمی‌شود، به تازگی اعلام کرده که چیز‌هایی را در مورد تصمیم بتسدا برای تاسیس یک استودیوی جدید با هدف توسعه‌ی نسخه‌ی بازسازی شده و ریمستر عناوین قدیمی شنیده است. شاید جالب باشد بدانید که طبق صحبت‌های این یوتیوبر، این استودیوی جدید ممکن است با نام آرتیفکت (Artifact Studios) معرفی شود.

شایعه‌ای را در مورد تاسیس یک استودیو جدید توسط بتسدا که بر روی ریمستر و بازسازی تمرکز دارد را شنیده‌اید؟ احتمال دارد نام آن، استودیوی آرتیفکت باشد. نمی‌دانم این موضوع تا چه حد صحت دارد، اما تا به حال چند بار در مورد آن شنیده‌ام؛ پس برایم سوال شده بود…

مثل همیشه، پیشنهاد می‌کنیم که اطلاعات تایید نشده را تنها به عنوان شایعه در نظر بگیرید و تا انتشار اخبار رسمی صبر کنید. علاوه بر این، باید یادآوری کنیم که Skullzi منبع مناسبی برای این اطلاعات نیست. او در گذشته اعلام کرده بود که بازی مورد انتظار Starfield در سه‌ ماهه‌ی اول ۲۰۲۲ منتشر خواهد شد، اما همان طور که می‌دانید، Starfield قرار است در نوامبر ۲۰۲۲ عرضه شود. پس این پیش بینی اشتباه بود. با این حال، اگر منابع معتبر‌ و قابل اعتمادتری نیز به تاسیس این استودیوی جدید اشاره کردند، می‌توان حرف‌های Skullzi را بیشتر جدی گرفت.

در نهایت، لازم به ذکر است که تاسیس یک استودیوی جدید که کاملاً بر روی بازسازی و ریمستر کردن عناوین قدیمی تمرکز دارد، آن قدر‌ها هم عجیب یا غافگیر کننده نیست. امروزه، ناشران و توسعه‌دهندگان مختلفی در حال عرضه‌ی نسخه‌ی ریمستر یا بازسازی بازی‌های خود هستند. با توجه به هزینه‌ی تولید کمتر، تقاضا بالا و فروش خوب آثار محبوب، طبیعی است که ناشران بیشتری از این رویکرد استفاده کنند.

نظر شما چیست؟ اگر این موضوع صحت داشته باشد، دوست دارید کدام عناوین قدیمی بتسدا ریمستر یا بازسازی شوند؟منبع:گیمفا

https://bazime.ir/