توسعه‌دهندگان استودیوی Bloober Team در تریلر نسخه PS5 بازی The Medium به تشریح نحوه استفاده‌ی این بازی ترسناک از تریگرهای تطبیقی، بازخورد لمسی و سایر ویژگی‌های کنترلر این کنسول می‌پردازند.بازی ترسناک و روانشناختی The Medium از استودیوی بلوبرتیم، اوایل سال ۲۰۲۱ برای پی سی و کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس منتشر شد. حالا این بازی قرار است در کمتر از یک ماه آینده برای کنسول نسل نهمی سونی نیز منتشر شود. به‌طور کلی تجربه کاربری نسخه پلی استیشن 5 این بازی نیز مشابه پلتفرم‌های دیگر خواهد بود؛ با این تفاوت که کاربرد ویژگی‌های دسته PS5 می‌تواند تجربه کاربری این بازی ترسناک را جذاب‌تر کند.

تریگرهای تطبیقی یا کلیدهای پشتی حساس به فشار کنترلر دوال سنس در بازی The Medium برای مکانیزم Spirit Blast مورد استفاده قرار می‌گیرند. به این شکل که هرچه زمان بیشتری برای استفاده از آن جهت حرکت صرف شود، مقاومت تریگرها دربرابر فشار ورودی کاهش پیدا می‌کند. از طرفی قابلیت بازخورد لمسی یا همان هپتیک فیدبک این دسته نیز در این بازی مورد استفاده قرار گرفته است. مثلاً زمانی‌که در حین استفاده از Spirit Shield از میان انبوهی از حشرات ریزی که در محیط این بازی دیده می‌شود عبور می‌کنید، ازطریق لرزش‌های دقیق دوال سنس می‌توانید پروانه‌هایی که از هر سمت به سپر محافظ شما برخورد می‌کنند را احساس کنید. یا مثلاً در جایی که از Maw مخفی شده و نفس خود را برای عبور بی سرو صدا از کنارش حبس می‌کنید، شدت لرزش‌های هپتیک فیدبک با نگه داشتن بیشتر نفس افزایش پیدا می‌کند تا حس اضطراب و هیجان را در کاربر تحریک کند.

The Medium از تاچ پد و ژیروسکوپ کنترلر دوال سنس نیز استفاده می‌کند. مثلاً زمانی‌که اشیای مربوط‌به بررسی محیط اطراف را برمی‌دارید، می‌توان از تاچ پد برای حرکت دادن و مشاهده دیگر قسمت‌های استفاده کرد. (هرچند می‌توان با استیک‌های آنالوگ نیز این کار را انجام داد.) ضمن اینکه هنگامی که از دید اول شخص به محیط اطراف خود نگاه می‌کنید، می‌توان این کار را با موشن کنترل یا حرکت دادن دسته‌ی PS5 انجام داد.

کنترلر دوال سنس سونی

درنهایت کاربرد لایت بار یا چراغ نشانگر LED دسته و اسپیکر را داریم که به نوبه خود در تجربه این بازی نقش دارند. مثلاً هنگام استفاده از سیم بُر جهت عبور از موانع، صدایی که از آن تولید می‌شود، از اسپیکر دسته قابل شنیده شدن است. ضمن اینکه چراغ نشانگر دوال سنس نیز نور چراغ قوه‌ی Marianne در بازی را شبیه‌سازی می‌کند. مثلاً اگر نور چراغ قوه‌ی شما شروع به قطع و وصل شدن کند، لایت بار دسته PS5 نیز به این شکل در خواهد آمد.

بازی The Medium قرار است در تاریخ ۵ سپتامبر (۱۴ شهریور) برای پلی استیشن 5 منتشر شود.

منبع:زومجیhttps://bazime.ir/