در همین راستا شرکت نینتندو امروز اخبار جدیدی را منتشر کرده است . در ادامه با بازی می همراه باشید تا به بررسی بیشتر این اخبار بپردازیم.

بسیاری از بازی بازان که از چند روز پیش امکان استفاده از فروشگاه Nintendo eShop و یا خرید بازی از این طریق را نداشتند ، با ارسال گزارش هایی از خطاهای روبه افزایش این فروشگاه انتقاد نموده اند تا جایی که شرکت نینتندو با انتشار پیامی رسمی از بازی بازان عذرخواهی کرد و تصمیم به رفع ایرادات موجود در این فروشگاه گرفت.

هچنین درصد قابل توجهی از بازی بازانی که که قصد تجربه عناوین تازه ای را در سال نو داشتند در همین مورد با مشکل مواجه شده اند و این امکان برایشان فراهم نبود.

در همین راستا،شرکت نینتندو در پیام دیگری در حساب رسمی خود در توییتر نوشت:

از برخی ایرادات موجود در فروشگاه Nintendo eShop آگاهی داریم و به همین دلیل،باز هم از هواداران عذر میخواهیم،در حال برطرف کردن این مشکل هستیم،اما زمان زیادی خواهد برد به زودی میتوانید شاهد اخبار خوبی از سوی ما باشید.

به تازگی مطلع شده ایم که این مشکل تا پایان جشن های کریسمس از طرف شرکت نینتندو مرتفع خواهد شد،تیم حرفه ای آنها تصمیم دارند که علاوه بر رفع این مشکل،آیتم ها و ویژگی های تازه ای راهم به این فروشگاه اضافه نمایند.

حال باید منتظر ماند و دید که این اتفاقاد دقیقا در چه زمانی اعمال خواهد شد.